FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 7
FORUM | LifeMentor.pl Strona G³ówna
Autor Wiadomo¶æ
  Temat: Jak funkcjonuje umys³ kobiety i mê¿czyzny?
LifeMentor

Odpowiedzi: 0
Wy¶wietleñ: 4513

PostForum: Psychologia   Wys³any: 2013-03-03, 23:26   Temat: Jak funkcjonuje umys³ kobiety i mê¿czyzny?
"Jeden obraz jest wart tysi±ce s³ów."

To siê sprawdza doskonale w przypadku mê¿czyzn. Mê¿czy¼ni w pierwszej kolejno¶ci odbieraj± obrazy. To dlatego kobieta z natury jest ³adniejsza od mê¿czyzny - teraz ju¿ wiesz dlaczego :)
Dlatego te¿ kobieta, która mówi: "kocham ciê", uzyska niewielki efekt. S³owa dla mê¿czyzn mniej znacz± ni¿ obrazy, które jeste¶ w stanie "narysowaæ" w jego wyobra¼ni. To czego potrzebujesz to odpowiedni obraz, zdjêcie, które niczym klatka filmu, utrwali siê w jego umy¶le. Na kobiety dzia³a g³os i muzyka, na mê¿czyzn obraz i wyobra¼nia.

Mê¿czyzna w swojej wyobra¼ni bêdzie kobietê postrzega³ g³ównie poprzez obrazy. Bez odpowiednich obrazów ciebie, ty niejako przestajesz "istnieæ". Dlatego te¿ "obraz" jest tak istotny.
Zgadnij o czym przeciêtny mê¿czyzna my¶li widz±c atrakcyjn± kobietê? Co sobie wyobra¿a? Tak, zgad³a¶. Mê¿czyzna w tym momencie, tworzy obrazy w swoim umy¶le. Taka jest natura mê¿czyzn.

Je¶li masz pytania / problemy / sugestie - pisz ¶mia³o tutaj na forum ;)
Jeste¶my do Twojej dyspozycji...
  Temat: Gdzie szukaæ okazji do dobrego biznesu / inwestycji?
LifeMentor

Odpowiedzi: 1
Wy¶wietleñ: 4282

PostForum: Finanse , Biznes , Inwestowanie   Wys³any: 2013-03-03, 23:17   Temat: Gdzie szukaæ okazji do dobrego biznesu / inwestycji?
"¦wiat rozwija siê tylko dziêki tym, którzy wyrastaj± ponad ich obecne otoczenie." -- Wallace D. Wattles

Cz³owiek pragn±cy siê wzbogaciæ zaczyna rozgl±daæ siê za okazjami do zarobienia pieniêdzy. Zmienia swoje nastawienie, zaczyna byæ aktywny. Zaczyna dzia³aæ.

Nie bêdê pisa³ o ludziach przez ca³e ¿ycie marudz±cych, ¿e im nigdy nie trafia siê okazja. Tacy ludzie pope³niaj± b³±d, który zawa¿y na ich ca³ym ¿yciu. Podejmuj± decyzjê o pozostaniu biernymi.

Tymczasem ca³y wszech¶wiat jest w ruchu.
Immanentn± cech± ¿ycia jest ruch.
Brak ruchu oznacza degeneracjê i ¶mieræ.

Dok³adnie tak samo sprawa ma siê w przypadku polowania na okazje i d±¿eniu do wzbogacenia siê. Je¿eli jeste¶ statyczny, bierny, czekasz na zmi³owanie losu i u¶miech szczê¶cia - ju¿ jeste¶ zgubiony. Zatrzymasz siê i ju¿ po Tobie.

Po prostu w ¿yciu nie mo¿na tak zwyczajnie zatrzymaæ siê nie nara¿aj±c siê na upadek i degeneracjê. Mo¿na i¶æ w tempie, w którym idzie ¶wiat - wtedy tak naprawdê stoi siê w miejscu. Dotrzymujesz kroku ¶wiatu i to wszystko.

Wegetujesz.

Ale wegetacja to nie jest co¶, co Ciê interesuje, prawda?

Wattles, pisz±c o wyrastaniu ponad swoje otoczenie, mia³ na my¶li dok³adnie to samo, o czym ja piszê: je¿eli wype³niasz swoje miejsce w wystarczaj±cym stopniu, to jest to za ma³o, aby siê wzbogaciæ. Musisz rosn±æ!

Musisz byæ szybszy ni¿ ca³y ¶wiat. Wtedy z ³atwo¶ci± znajdziesz mnóstwo okazji do wzbogacenia siê.
Bo okazje s± wszêdzie.

S³ysz±c tak± odpowied¼ jeszcze kilka lat temu irytowa³em siê bardzo mocno. "Jak to - wszêdzie?! Ja ich nie widzê! Poka¿ mi do licha ciê¿kiego jak±¶ okazjê, z której mogê skorzystaæ!". Nie by³em wystarczaj±co aktywny, nie mia³em swojej wizji do realizacji której bym d±¿y³, nie my¶la³em we W³a¶ciwy Sposób. Dlatego nie widzia³em okazji. Wiem jak mo¿na siê wtedy czuæ, jak frustracja za¶lepia oczy...

Musisz byæ aktywny je¶li chcesz wej¶æ na drogê do bogactwa.

Mo¿esz czuæ, ¿e nie jeste¶ gotowy, ¿e brakuje Ci umiejêtno¶ci czy inteligencji, czy czegokolwiek. Nie zwracaj na to uwagi, tak przemawia do Ciebie Twój osobisty Leñ i Krytyk, najbardziej ze wszystkiego boj±cy siê zmiany - a Ty po prostu zacznij dzia³aæ. Poma³u, ostro¿nie, otwieraj±c szeroko oczy i rozgl±daj±c siê wokó³. Powoli badaj swój teren i dzia³aj. Nie rób gwa³townych ruchów, nie rzucaj siê na g³owê do nieznanej wody.

Zrób to powoli, ALE ZRÓB TO!

Je¶li masz pytania / problemy / sugestie - pisz ¶mia³o tutaj na forum ;)
Jeste¶my do Twojej dyspozycji...
  Temat: Umi³owanie prawdy a przyci±ganie bogactwa
LifeMentor

Odpowiedzi: 0
Wy¶wietleñ: 4321

PostForum: Duchowo¶æ   Wys³any: 2013-03-03, 19:11   Temat: Umi³owanie prawdy a przyci±ganie bogactwa
Friedrich Nietzsche powiedzia³:

"Umi³owanie prawdy przynosi nagrodê w niebie i nawet na
ziemi."

Wzbogacaj±cy Siê Cz³owiek - czyli Ty, jak mniemam – wzbogaci siê wtedy, gdy posi±dzie umiejêtno¶æ my¶lenia o Prawdzie wbrew temu, co widzi wokó³ siebie.

Umys³, który skupia siê na otaczaj±cych go pozorach, z ³atwo¶ci± je odzwierciedla swoimi my¶lami.

To dlatego bogaci siê bogac±, a biedni biedniej±.

My¶lenie o Prawdzie - czyli o tym, co chcesz urzeczywistniæ, a nie o pozorach, które Ciê otaczaj±, jest W³a¶ciwym My¶leniem, które niezawodnie prowadzi do wzbogacenia siê.

Wizualizacja swojej wymarzonej rzeczywisto¶ci jest my¶leniem we W³a¶ciwy Sposób. Skupiaj±c siê na wizji sprawiasz, ¿e pozory zaczynaj± gin±æ, opadaæ, ods³aniaj±c Twoj± l¶ni±c±, piêkn±, upragnion± rzeczywisto¶æ. To ona jest Prawd±, któr± masz umi³owaæ, aby móc ujrzeæ j± w materialnej postaci.

Ka¿dego dnia æwicz wizualizacjê swojej wymarzonej rzeczywisto¶ci w ramach praktykowania "Naukowej metody wzbogacania siê". Nie pope³nij tylko b³êdu uwa¿aj±c, ¿e wizualizacja jest wa¿niejsza od dzia³ania.

Nigdy, przenigdy nie zastêpuj dzia³ania wizualizacj±.

A teraz do dzie³a! ;)

Je¶li masz pytania / problemy / sugestie - pisz ¶mia³o tutaj na forum ;)
Jeste¶my do Twojej dyspozycji...
  Temat: Co Jan Pawe³ II my¶la³ o bogactwie
LifeMentor

Odpowiedzi: 0
Wy¶wietleñ: 3535

PostForum: Finanse , Biznes , Inwestowanie   Wys³any: 2013-03-03, 19:06   Temat: Co Jan Pawe³ II my¶la³ o bogactwie
Jan Pawe³ II powiedzia³, ¿e:
"Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje."

Mi³o¶æ naturalnie uwidacznia siê w obdarowywaniu tych, których kochamy.

Nie mo¿emy jednak dawaæ, gdy nic nie posiadamy, dlatego wzbogacenie siê powinno stanowiæ Twój ¿yciowy priorytet.

Maj±c du¿o, bêdziesz móg³ dawaæ du¿o.
Daj±c du¿o, zyskasz jeszcze wiêcej.

To jest ten tajemniczy sekret ¿ycia w obfito¶ci - staæ siê kana³em dla przep³ywu bogactwa. Dawaæ i braæ, braæ i dawaæ, coraz wiêcej i wiêcej.

Zastanów siê dzisiaj, czym mo¿esz obdzieliæ swoich bliskich lub ludzi, których kochasz. Byæ mo¿e u¿yczysz komu¶ swojego czasu, swojej si³y, zrêczno¶ci, umiejêtno¶ci, pieniêdzy.

Je¿eli nie posiadasz nic, co móg³by¶ daæ, zastanów siê jak mo¿esz dzisiaj wykorzystaæ "Naukow± metodê wzbogacania siê" do stworzenia potrzebnych Ci zasobów.

Je¶li masz pytania / problemy / sugestie - pisz ¶mia³o tutaj na forum ;)
Jeste¶my do Twojej dyspozycji...
  Temat: Sekret wywierania wp³ywu na innych
LifeMentor

Odpowiedzi: 0
Wy¶wietleñ: 4264

PostForum: Realizacja celów   Wys³any: 2013-03-03, 19:01   Temat: Sekret wywierania wp³ywu na innych
"Je¶li potrafisz wnosiæ w ¿ycie innych wra¿enie przybytku i sprawiaæ, ¿eby byli tego ¶wiadomi, bêdziesz ich przyci±ga³, i sam bêdziesz siê wzbogaca³." -- Wallace D. Wattles

Ludzie odczuwaj± pierwotn± potrzebê wzrastania we wszystkim. S± w koñcu emanacj± Bezkszta³tnej Inteligencji, której jedynym celem jest poszukiwanie sposobów na pe³niejsz± ekspresjê Siebie.

To pragnienie wzrostu jest obecne w ca³ej Naturze. Cz³owiek nie jest wyj±tkiem, wiêc pragnienie byæ kim¶ wiêcej. Pragnienie pog³êbiania wiedzy czy pragnienie posiadania wiêkszej ilo¶ci dóbr nie powinno nas dziwiæ ani tym bardziej odpychaæ.

To naturalna cecha ¿ycia - rozwijaæ siê. Tam, gdzie koñczy siê pragnienie wzrastania, koñczy siê ¿ycie.

Tak wiêc je¿eli potrafisz sprawiæ, aby ludzie w Twoim otoczeniu odczuli, ¿e dziêki Twojej obecno¶ci i dziêki Twoim dzia³aniom wzrastaj± i wzbogacaj± siê, Ty tak¿e bêdziesz siê wzbogaca³.

Nie trzeba przy tym stosowaæ jaki¶ wyszukanych taktyk rodem z hipnozy i NLP. Nie trzeba manipulowaæ innymi.

Je¿eli bêdziesz przekonany o tym, ¿e wszystko co robisz prowadzi Ciê prost± drog± do bogactwa, je¿eli bêdziesz PRZEKONANY o tym - bêdziesz emanowaæ wra¿eniem przybytku na poziomie ducha (b±d¼ pod¶wiadomo¶ci, je¶li wolisz). T± "emisjê" odczuj± wszyscy, którzy bêd± z Tob± w kontakcie.

Nie wa¿ne jak drobna czy "nieistotna" bêdzie Ci siê wydawaæ czynno¶æ, któr± wykonujesz - je¿eli bêdziesz nieustannie ¿ywiæ WIARÊ w to, ¿e wszystko co robisz prowadzi Ciê do bogactwa i s³u¿y wszystkim wchodz±cym z Tob± w kontakt osobom - uda Ci siê wywrzeæ wra¿enie przybytku. Dziêki temu jeszcze szybciej i z wiêksz± ³atwo¶ci± zrealizujesz wszystkie swoje zamierzenia.

Je¶li masz pytania / problemy / sugestie - pisz ¶mia³o tutaj na forum ;)
Jeste¶my do Twojej dyspozycji...
  Temat: Hipnoza motywacji - takiej MOCY jeszcze nigdy nie czu³e¶!
LifeMentor

Odpowiedzi: 0
Wy¶wietleñ: 4933

PostForum: Motywacja , Mobilizacja   Wys³any: 2013-02-11, 03:24   Temat: Hipnoza motywacji - takiej MOCY jeszcze nigdy nie czu³e¶!
Kiedy dorastasz, twoje cia³o musi nauczyæ siê radziæ sobie ze zmieniaj±cymi siê warunkami i nowymi do¶wiadczeniami. Uczy siê wszystkiego, pocz±wszy od jedzenia i chodzenia, poprzez ³atwe aktywno¶ci fizyczne, a¿ do pracowania i chorowania oraz wszelkich innych wydarzeñ, które maj± miejsce w twoim ¿yciu. A jak na proces uczenia siê i realizowania celów wp³ywa motywacja?
U¿yjê tu przyk³adu dziecka, które uczy siê chodziæ. Najpierw musi siê pojawiæ pragnienie chodzenia. Faktu, ¿e co¶ takiego siê zdarzy, nie nale¿y traktowaæ jako czego¶ oczywistego. Aby nauczyæ siê czegokolwiek, najpierw musi istnieæ jaka¶ korzy¶æ, która zmotywuje nas do nauki.
Na proces przyswajania wiedzy sk³adaj± siê motywacje, do¶wiadczenia, reakcje i selektywne zapamiêtywanie. Obserwowanie dziecka, które uczy siê chodziæ, jest bardzo pouczaj±ce. Najpierw, kiedy sprawdza / próbuje ró¿ne warianty postaw cia³a i utrzymywania równowagi, jego kroki s± niepewne. Poprzez sprytne u¿ycie informacji zwrotnej - to znaczy poprzez sprawdzenie, który wariant doprowadza do upadku, a który do zachowania równowagi - dziecko stopniowo zapamiêtuje to, co zda³o egzamin, zapomina to, co siê nie sprawdzi³o, i w efekcie uczy siê chodziæ.
Tak wygl±da klucz do uczenia siê nowych zachowañ i umiejêtno¶ci. Zapamiêtywanie tego, co dzia³a, i zapominanie tego, co nie dzia³a. Tak w³a¶nie uczy siê niemowlê, dziecko i doros³y.

Chcesz siê zmotywowaæ tak aby mieæ na d³ugo si³ê do dzia³ania? Chcesz mieæ tak± si³ê, ¿eby 'góry przenosiæ'? - teraz to ju¿ tylko kwestia czasu ;)
¦ci±gnij poni¿szy plik, po³ó¿ siê wygodnie na ³ó¿ku, zamknij oczy i w³±cz nagranie :)
Podczas s³uchania - wykonuj polecenia, które s± Ci proponowane tj. odpowiednie oddechy, rozlu¼nianie itp.
[plik jest dostêpny dla osób zarejestrowanych na forum. ¦ci±gniêty plik trzeba wypakowaæ oraz wpisaæ has³o: lifementor]

Podczas s³uchania hipnozy nasz mózg bêdzie w pracowa³ w falach theta, które umo¿liwiaj± nam dostêp do pod¶wiadomo¶ci.

Fale theta
Zakres o czêstotliwo¶ci 4–7 Hz. Fale theta s± najczê¶ciej wystêpuj±cymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. ¦wiadomo¶æ przy tej czêstotliwo¶ci pozwala na kontrolowanie bólu fizycznego, a w skrajnych przypadkach nawet krwawienia.


Je¶li masz pytania / problemy / sugestie - pisz ¶mia³o tutaj na forum ;)
Jeste¶my do Twojej dyspozycji...
  Temat: Szybka nauka - Synchronizacja pó³kul mózgowych | HIPNOZA
LifeMentor

Odpowiedzi: 0
Wy¶wietleñ: 5107

PostForum: Szybka Nauka   Wys³any: 2013-02-11, 01:46   Temat: Szybka nauka - Synchronizacja pó³kul mózgowych | HIPNOZA
W ¿yciu czêsto napotykamy wyzwania, które poza konkretnymi umiejêtno¶ciami wymagaj± od nas zdolno¶ci do szybkiej i skutecznej analizy sytuacji a tak¿e zdolno¶ci do syntezy ró¿nych danych.

S± to procesy, którymi czasem trudno jest kierowaæ. Zauwa¿anie pewnych aspektów problemów i znajdywanie rozwi±zañ czêsto zale¿y od sprawno¶ci pracy naszego mózgu.

Sprawno¶æ ta to w du¿ym stopniu prawid³owa wspó³praca dwóch jego pó³kul– lewej, tej logicznej i jêzykowej oraz prawej, tej od wyobra¼ni i emocji. Nasze pó³kule mo¿na synchronizowaæ. Zapewnia to ich harmonijn± wspó³pracê, szybsze przetwarzanie informacji a tak¿e ³atwiejsz± ich syntezê. 'Wchodz±c' w odpowiedni stan fal mózgowych jeste¶my w stanie wielokrotnie zwiêkszyæ nasz potencja³ umys³owy, który przy¶pieszy i poprawi nasz proces uczenia.


Aby pe³niej zrozumieæ kwestiê funkcjonowania naszego mózgu powinni¶my zaznajomiæ siê z jego zakresem czêstotliwo¶ci i fal na których pracuje.

Fale mózgowe s± cyklem aktywno¶ci bioelektrycznej mózgu, rejestrowane za pomoc± aparatury elektroencefalograficznej. Charakterystycznym czêstotliwo¶ciom fal mózgowych, oznaczanym za pomoc± nazw liter alfabetu greckiego odpowiadaj± w du¿ym stopniu stany ¶wiadomo¶ci cz³owieka.

Fale gamma
Powy¿ej 40 Hz, do 80–100 Hz, rytm gamma towarzyszy dzia³aniu i funkcjom motorycznym; O¶rodki mózgowe bior±ce udzia³ w wyobra¿aniu ruchu komunikuj± siê ze sob± na czêstotliwo¶ci 40 Hz w okre¶lonej kolejno¶ci, a potem dopiero pojawia siê "b³ysk" aktywno¶ci gamma w o¶rodku mózgowym zawiaduj±cym wykonaniem ruchu.


Fale beta
Od 12 do ok. 28 Hz, ma³a amplituda, zdesynchronizowane – rytm gotowo¶ci, charakteryzuje szczególnie zwyk³± codzienn± aktywno¶æ, percepcjê zmys³ow± i pracê umys³ow±, specyficzna aktywno¶æ beta towarzyszy równie¿ stanom po za¿yciu niektórych leków, szczególnie benzodiazepin.


Fale alfa
Od 8 do 13 Hz, zmienna amplituda – spoczynkowy, charakterystyczny dla stanu relaksu, odprê¿enia, gdy le¿ymy z zamkniêtymi oczami, przed za¶niêciem i rano po przebudzeniu. Wykorzystywany w technikach szybkiego uczenia siê.



Fale theta
Zakres o czêstotliwo¶ci 4–7 Hz. Fale theta s± najczê¶ciej wystêpuj±cymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. ¦wiadomo¶æ przy tej czêstotliwo¶ci pozwala na kontrolowanie bólu fizycznego, a w skrajnych przypadkach nawet krwawienia.


Fale delta
Od ok. 0,5 do 3 Hz, wysoka amplituda – wystêpuj± w stanie najg³êbszego snu, podczas g³êbokiej medytacji, tak¿e u ma³ych dzieci.


W tym temacie znajdziecie cztery pliki, które pomog± Wam w szybkiej nauce oraz zsynchronizuj± Wasze pó³kule mózgowe.
[pliki s± dostêpne dla osób zarejestrowanych na forum - s± równie¿ zabezpieczone has³em przy rozpakowywaniu. Has³o: lifementor]
Poni¿ej znajdujê instrukcja do szybkiej i intensywnej nauki z wykorzystaniem poni¿szych plików:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Za³ó¿ s³uchawki prawa (R) na prawe ucho i analogicznie lewa - jest to bardzo wa¿ne! (nie nale¿y s³uchaæ plików przez g³o¶niki - s³uchawki s± do tego najlepsze).
Podczas nauki (czytania) muzyka powinna graæ tak jakby w tle, na ¶redniej g³o¶no¶ci, ale jednocze¶nie, ¿eby nie zak³óca³a my¶li i tego co czytasz.
Oczywi¶cie podczas czytania, pe³na koncentracja i skupienie tylko na materiale, którego siê uczysz.

Przygotuj wszelkie notatki / ksi±¿ki / pomoce naukowe - aby¶ mia³ je pod rêk± ko³o ³ó¿ka, pó¼niej post±p zgodnie z instrukcj±:
1. w³±cz (mo¿na stosowaæ naprzemiennie) :
Illumination_alpha-LifeMentorPL
(relaks - przed nauk± - po³ó¿ siê wygodnie na ³ó¿ku i zamknij oczy) | FALE ALFA

2.pocz±tek nauki [teraz delikatnie wstajesz, otwierasz oczy i zaczynasz siê uczyæ] :
Accelerating Learning-LifeMentorPL | FALE ALFA / THETA

3. szybka nauka [100% koncentracji na przyswajanym materiale] :
Hypnosis-Theta-Superlearning-LifeMentorPL | FALE THETA w hipnozie

Koniec jednej sesji.

Je¿eli chcesz dalej siê uczyæ to:
4. chwila przerwy [najlepiej aktywnej] i kontynuujesz ca³y cykl od pocz±tku, chyba, ze jeszcze jeste¶ w miarê zrelaksowany to mo¿esz zacz±æ od pkt nr 2., a jak brakuje Ci motywacji to po³oz siê wygodnie, zamknij oczy i pos³uchaj tego Hipnoza motywacji

Pozdrawiamy serdecznie i ¿yczymy samych sukcesów w SZYBKIEJ nauce ;)

Je¶li masz jakie¶ pytania / sugestie / problemy to pisz ¶mia³o - s³u¿ymy pomoc± :) Nasi praktycy - w szczególno¶ci ambitni studenci / absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie [UEK], Uniwersytetu Jagielloñskiego w Krakowie [UJ] oraz Szko³y G³ównej Handlowej w Warszawie [SGH] stosuj± powy¿sz± metodê z powodzeniem ju¿ od ponad 6-7 lat ;)
 
Skocz do: