FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Szybka nauka - Synchronizacja pó³kul mózgowych | HIPNOZA
Autor Wiadomo¶æ
LifeMentor
Administrator
Expert


Do³±czy³: 15 Gru 2012
Posty: 7
Sk±d: PL
  Wys³any: 2013-02-11, 01:46   Szybka nauka - Synchronizacja pó³kul mózgowych | HIPNOZA

W ¿yciu czêsto napotykamy wyzwania, które poza konkretnymi umiejêtno¶ciami wymagaj± od nas zdolno¶ci do szybkiej i skutecznej analizy sytuacji a tak¿e zdolno¶ci do syntezy ró¿nych danych.

S± to procesy, którymi czasem trudno jest kierowaæ. Zauwa¿anie pewnych aspektów problemów i znajdywanie rozwi±zañ czêsto zale¿y od sprawno¶ci pracy naszego mózgu.

Sprawno¶æ ta to w du¿ym stopniu prawid³owa wspó³praca dwóch jego pó³kul– lewej, tej logicznej i jêzykowej oraz prawej, tej od wyobra¼ni i emocji. Nasze pó³kule mo¿na synchronizowaæ. Zapewnia to ich harmonijn± wspó³pracê, szybsze przetwarzanie informacji a tak¿e ³atwiejsz± ich syntezê. 'Wchodz±c' w odpowiedni stan fal mózgowych jeste¶my w stanie wielokrotnie zwiêkszyæ nasz potencja³ umys³owy, który przy¶pieszy i poprawi nasz proces uczenia.


Aby pe³niej zrozumieæ kwestiê funkcjonowania naszego mózgu powinni¶my zaznajomiæ siê z jego zakresem czêstotliwo¶ci i fal na których pracuje.

Fale mózgowe s± cyklem aktywno¶ci bioelektrycznej mózgu, rejestrowane za pomoc± aparatury elektroencefalograficznej. Charakterystycznym czêstotliwo¶ciom fal mózgowych, oznaczanym za pomoc± nazw liter alfabetu greckiego odpowiadaj± w du¿ym stopniu stany ¶wiadomo¶ci cz³owieka.

Fale gamma
Powy¿ej 40 Hz, do 80–100 Hz, rytm gamma towarzyszy dzia³aniu i funkcjom motorycznym; O¶rodki mózgowe bior±ce udzia³ w wyobra¿aniu ruchu komunikuj± siê ze sob± na czêstotliwo¶ci 40 Hz w okre¶lonej kolejno¶ci, a potem dopiero pojawia siê "b³ysk" aktywno¶ci gamma w o¶rodku mózgowym zawiaduj±cym wykonaniem ruchu.


Fale beta
Od 12 do ok. 28 Hz, ma³a amplituda, zdesynchronizowane – rytm gotowo¶ci, charakteryzuje szczególnie zwyk³± codzienn± aktywno¶æ, percepcjê zmys³ow± i pracê umys³ow±, specyficzna aktywno¶æ beta towarzyszy równie¿ stanom po za¿yciu niektórych leków, szczególnie benzodiazepin.


Fale alfa
Od 8 do 13 Hz, zmienna amplituda – spoczynkowy, charakterystyczny dla stanu relaksu, odprê¿enia, gdy le¿ymy z zamkniêtymi oczami, przed za¶niêciem i rano po przebudzeniu. Wykorzystywany w technikach szybkiego uczenia siê.



Fale theta
Zakres o czêstotliwo¶ci 4–7 Hz. Fale theta s± najczê¶ciej wystêpuj±cymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. ¦wiadomo¶æ przy tej czêstotliwo¶ci pozwala na kontrolowanie bólu fizycznego, a w skrajnych przypadkach nawet krwawienia.


Fale delta
Od ok. 0,5 do 3 Hz, wysoka amplituda – wystêpuj± w stanie najg³êbszego snu, podczas g³êbokiej medytacji, tak¿e u ma³ych dzieci.


W tym temacie znajdziecie cztery pliki, które pomog± Wam w szybkiej nauce oraz zsynchronizuj± Wasze pó³kule mózgowe.
[pliki s± dostêpne dla osób zarejestrowanych na forum - s± równie¿ zabezpieczone has³em przy rozpakowywaniu. Has³o: lifementor]
Poni¿ej znajdujê instrukcja do szybkiej i intensywnej nauki z wykorzystaniem poni¿szych plików:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Za³ó¿ s³uchawki prawa (R) na prawe ucho i analogicznie lewa - jest to bardzo wa¿ne! (nie nale¿y s³uchaæ plików przez g³o¶niki - s³uchawki s± do tego najlepsze).
Podczas nauki (czytania) muzyka powinna graæ tak jakby w tle, na ¶redniej g³o¶no¶ci, ale jednocze¶nie, ¿eby nie zak³óca³a my¶li i tego co czytasz.
Oczywi¶cie podczas czytania, pe³na koncentracja i skupienie tylko na materiale, którego siê uczysz.

Przygotuj wszelkie notatki / ksi±¿ki / pomoce naukowe - aby¶ mia³ je pod rêk± ko³o ³ó¿ka, pó¼niej post±p zgodnie z instrukcj±:
1. w³±cz (mo¿na stosowaæ naprzemiennie) :
Illumination_alpha-LifeMentorPL
(relaks - przed nauk± - po³ó¿ siê wygodnie na ³ó¿ku i zamknij oczy) | FALE ALFA

2.pocz±tek nauki [teraz delikatnie wstajesz, otwierasz oczy i zaczynasz siê uczyæ] :
Accelerating Learning-LifeMentorPL | FALE ALFA / THETA

3. szybka nauka [100% koncentracji na przyswajanym materiale] :
Hypnosis-Theta-Superlearning-LifeMentorPL | FALE THETA w hipnozie

Koniec jednej sesji.

Je¿eli chcesz dalej siê uczyæ to:
4. chwila przerwy [najlepiej aktywnej] i kontynuujesz ca³y cykl od pocz±tku, chyba, ze jeszcze jeste¶ w miarê zrelaksowany to mo¿esz zacz±æ od pkt nr 2., a jak brakuje Ci motywacji to po³oz siê wygodnie, zamknij oczy i pos³uchaj tego Hipnoza motywacji

Pozdrawiamy serdecznie i ¿yczymy samych sukcesów w SZYBKIEJ nauce ;)

Je¶li masz jakie¶ pytania / sugestie / problemy to pisz ¶mia³o - s³u¿ymy pomoc± :) Nasi praktycy - w szczególno¶ci ambitni studenci / absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie [UEK], Uniwersytetu Jagielloñskiego w Krakowie [UJ] oraz Szko³y G³ównej Handlowej w Warszawie [SGH] stosuj± powy¿sz± metodê z powodzeniem ju¿ od ponad 6-7 lat ;)
_________________
LifeMentor Consulting Group - jeste¶my Twoim ¿yciowym Mentorem
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: